Google servisleri

Google’ın bilmediğimiz bir çok servisi var.Bu servisler ya avrupada yada Abd’de kullanılıyor.Google bu servisleri Türkçeleştirdi ve bize sundu.Bakalım google’un hangi servisleri var ne iş yapıyorlar :)…

Google analytics…


Google Analytics, web sitenizin trafiği ve pazarlama faaliyetlerinizin verimliliğiyle ilgili zengin bilgiler veren bir kurumsal sınıf web analizi servisidir. Güçlü, esnek ve kullanımı kolay özellikler trafik verilerinizi artık tamamen başka bir gözle görmenizi ve analiz etmenizi sağlamaktadır. Google Analytics’le daha iyi hedeflenmiş reklamlar yazmak, pazarlama faaliyetlerinizi güçlendirmek ve daha yüksek dönüşüm sağlayan web siteleri oluşturmak için daha hazırlıklı durumda olursunuz.
Git>>

Google kitaplar…


Bu serviste kütüphanede kitap ararmışcasına arama yapabilir geniş veya kısa özetleri bulabilirsiniz.Üstelik aradığınız kitapların resimleride mevcut olarak armalarda çıkıyor.Dergi aramasıda mevcut yani tez hazırlarken ödev yaparken çok işinize yarayacak…
Git>>

Google video…


Google Video, Google tarafından işletilen, video dosyaları arşividir. Kuruluş tarihi ise 16 Haziran 2004’dür.

İnternetin ilk açık video pazarı; video arayabilir, izleyebilir ya da satın alabilirsiniz. Size ait görüntüleri satabilir veya geçiçi süre için kiralanmasına izin verebilir bu şekilde gelir elde edebilirsiniz. Görüntüler Google’ın sunucularında saklanmaktadır.

İnternet TV (IPTv) konseptinin pratik uygulaması olarak da görülebilir. Bu görüntülerin bazılarını indirebilir ve Google video player ile (ya da Codec ile) daha sonra izleyebilirsiniz.Ayrıca Video konsolunda videonun yüklenmesini beklemeden ulaşmak istediğiniz saniyeye ulaşabilirsiniz…
Git>>

Google haberler…


Eylül 2002 yılında Google tarafından hizmete sokulmuş ve 4000 farklı haber kaynağından sürekli güncellenen haberler içinde kullanıcıların aradıklarını bulmalarını sağlayan servistir.

Haberleri konularına göre sınıflandırıyor ve en son gelişmelerin aranmasını mümkün kılmaktadır. Google’un haber yakalayıcısı (crawler), normal arama yakalayıcıları gibi çalışmaktadır. Günde birkaç kez haber sitelerini gezmekte ve bulduğu bilgileri indeksmektedir.

Git>>

Google haritalar…


Google tarafından hizmete koyulmuş ve ücretsiz çevrimçi haritalama servisidir. Google Haritalar ayrıca diğer sitelerin de hizmetten yararlanması için API desteği de sunmaktadır.

Google Haritalar’ın yazılım versiyonu olan Google Earth; Windows XP, Windows Vista ve Linux tabanlı işletim sistemleri üzerinde çalışabilmektedir. Google Haritalar servisinde üç boyutlu bina modelleri de sunulmaktadır.
Git>>

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s